משאבה טבולה מה תפקידה

שיחה מהירה


  34180061

  משאבה טבולה מה תפקידה

  למה משמשת משאבה טבולה?

  משאבה טבולה נמצאת בכל בית, ומשמשת לשאיבת המים מבור הביוב אל תוך קו הביוב העירוני של אותה העיר, במרבית הפרטים כאשר יש תקלה או הצפה של הביוב בבית, ככל הנראה המשאבה לא מתפקדת כראוי ויכולה לגרום לנזק רב, אז מהם הסיבות לכך?

  הסיבות העיקריות לכך שהמשאבה הטבולה שלכם לא מתפקדת:

  1. התקלה הידוע והנפוצה ביותר היא שימוש במגבונים, פדים ודברים שאינם מתקלים בקלות במים, נתקעים בתוך פתחי השאיבה של המשאבה וגורמים לסתימה, כאשר פתח השאיבה של המשאבה נסתם יכול להיגרם נזק בלתי הפיך למשאבת הביוב שלכם והיא יכולה להישרף ולהרס לגמרי.
  1. אבנית ובלאי המשאבה – משאבות טבולות עובדות ללא הפסקה ובכל הזמן, כאשר עם השנים המשאבות סופחות הרבה אבנית ולכלוך, מה שיכול לגרום למשאבה הטבולה שלכם להיהרס ולהתחיל לעשות בעיות, יש לבצע תחזוקה אחד ל3 שנים של משאבת הביוב שלכם, ד”א הזמן הממוצע שמשאבה טבולה מחזיקה מעמד הוא בין 7 ל 10 שנים בממוצע, ללא כל תחזוקה.
  1. סתימות בביוב, כאשר קו הביוב שלכם סתום מלכלוך, שורשים או פשוט מוצף עקב בעיות אקלים המשאבה הטבולה מתחילה לעבוד ללא הפסקה או מנוחה כלשהי, הסיבה היא שהמים שהיא שואבת לא מצליחים לצאת החוצה והיא חוזרת על הפעולה מספר פעמים רב עד שהיא מתחממת ויכולה להישרף.

  סוגי משאבות טבולות הקיימות בשוק.

  • הסוג הקלאסי שנמצא בכל בית פרטי הוא משאבה טבולה פשוטה לביוב, אשר מבצעת את פעולת השאיבה מבור הביוב אל תוך קווי הביוב של העריה.
  • במוסדות, בתי מלון ומקומות גדולים המאכלסים המון אנשים, נמצא משאבה טבולה טוחנת, אשר שואבת שאריות מזון ולכלכוך וטוחנת אותם ולאחר מכך מזרימה אותם אל תוך קווי הביוב, משאבות אלו יקרות יותר אך עם זאת, גורמות לפחות בעיות בצנרת ומחזיקות מעמד לשנים רבות.
  • משאבה טבולה ניידת, כאשר יש תקלה שבה צריך להזמין ביובית או פתיחת סתימות ע”י אינסטלטור, לפעמים יש בור ביוב שאין גישה אליו או שהוא בתוך הבית ויש צורך ראשית לשאוב את בור הביוב ולאחר מכך לפתוח את הסתימה שנוצרה בתוך בור הביוב, כאן למעשה נשתמש במשאבה טבולה ניידת לשאיבת בורות ביוב. אותה משאבה יכולה לשרת אותנו גם במקרים בהם יש הצפות במקומות שאין אליהם גישה לרכב הביובית ומבצעת את פעולת שאיבת המים החוצה.

  לסיכום,

  שמרו על המשאבה הטבולה שלכם היטב, מרבית האנשים עדיין זורקים מגבונים לאסלה ומוצרים שאינם מתקלים וגורמים לעצמם נזק כלכלי גבוה בכך שמסכנים את המשאבה הטבולה שלהם בבית.

  לפרטים נוספים לחצו לחזרה לדף הבית משאבות רז

  הגב

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support