מהי משאבה טבולה ומה צריך לדעת לפני שקונים

שיחה מהירה


  מהי משאבה טבולה

  מהי משאבה טבולה ומה צריך לדעת לפני שקונים

  מהי משאבה טבולה ולמה היא משמשת?

  ישנם סוגים שונים של משאבות מים, כאשר המשאבה הנפוצה ביותר מביניהם היא משאבה טבולה. הכנו לכם מאמר תמציתי ותכליתי שייתן לכם מידע על מהי משאבה טבולה ומתי משתמשים בה, וכן מה צריך לדעת לפני שרוכשים משאבה כדי שתענה על הצרכים המדויקים שלכם.

  • משאבה טבולה: היכרות
  • מתי משתמשים במשאבה טבולה?
  • מדריך מלא לקניית משאבה טבולה

  משאבה טבולה: היכרות

  משאבה טבולה נקראת לפעמים משאבת פעמון והיא נקראת כך מפני שהיא צריכה להיות טבולה לחלוטין בתוך נוזל כדי לעבוד: לדוגמה, כדי לנקז מרתף. מרבית הדגמים מגיעים עם יחידת הנעה חשמלית אבל לחלק מהמשאבות יש יחידה אלקטרו-מכאנית.

  מי מכם לא שמע על מקרים שבהם היו חניונים תת קרקעיים מוצפים בבנייני מגורים או משרדים? הדבר נפוץ בעיקר תקופת החורף כאשר המים מחלחלים מטה ונשארים במקומות הנמוכים. כאמור הדבר נפוץ בעיקר בחורף אבל לא רק. ישנם מקרים שבהם יש בעיה במערכת הביוב הראשית בבניין אשר גורמת להצפות או כתוצאה מתכנון לקוי של הבניין או כאשר האזור הוא בעייתי לכשעצמו. אלו המקרים שבהם משאבה טבולה נכנסת לתמונה.

  אם יש לכם משאבת מים במרתף שלכם, אז אתם כנראה מכירים היטב את מה שנקרא משאבה טבולה. משאבות טבולות הינן משאבות המופעלות על ידי מנועים סגורים הרמטית למניעת כניסת מים, וכשמם כן הן, הן מיועדות לשאוב נוזל והן מופעלות רק כאשר הן טבולות באופן מלא בתוך המין.

  המנוע האטום של המשאבות הטבולות למעשה מניע את המדחף ומאפשר לו לשאוב מים ונוזלים אל תוך המשאבה והעוצמה של המדחף שמסתובב כנגד המעטפת של המשאבה, שואב את המים אל מחוץ למשאבה ישירות אל תוך קו ביוב או צינור חיצוני.

  משאבה זו מסייעת לנו במגוון בעיות שונות שיכולות לצוץ כגון אבנית במשאבות, מצבים שבהם המשאבה יוצרת בועות אדים וגורמת בעצם לתפקוד לקוי של המשאבה. המשאבה כאמור, נמצאת באופן מלא בתוך המים וזה יכול למנוע מקרים כאלו.

  משאבת מים בתוך המרתף לצורך העניין היא לא המקום היחידי שבו ניתן להשתמש במשאבה טבולה. ישנם מגוון גדול מאוד של שימושים למשאבות טבולות וכן מספר סוגים של משאבות טבולות וחשוב להתאים כל משאבה לצורך שלה. יש להבין מה בדיוק אנו מצפים שהמשאבה תעשה לפני שאנו ניגשים לרכוש ולהתקין את המשאבה. חלק מהשימושים היותר נפוצים במשאבות טבולות כולל טיפול במים, אתרי נפט, אתרי בניה, בריכות שחיה, ניקוז מים ממרתפים ועוד.

  מהם השימושים של משאבה טבולה?

  השימוש העיקר של המשאבה הוא לניקוז מים: דוגמאות לשימוש הן הפחתת מי תהום, שאיבת מי תהום כדי שישמשו כמים לשתייה, שאיבת מים עכורים, ניקוז שפכים ועוד. ברוב המקרים, משאבה טבולה תהיה מותקנת במקומות שבהם ישנם ניקוז של צנרת מים והיא תהיה טבולה באופן מלא בתוך הנוזל לאורך כל תקופת השימוש.

  ישנם מספר שימושים עיקריים של המשאבה ואנו נמנה רק כמה מהם:

  • משאבות טבולות ובורות ספיגה: בלא מעט מקרים שבהם בונים מבני מגורים או תעשייה באזור שבו מתנקזים המים, נעשה לרוב שימוש במה שנקרא בורות ספיגה שהמטרה העיקרית שלהם היא מניעה של הצפות ולמעשה ניקוז של הפסולת שהצטברה כתוצאה מאותה הצפה. בלא מעט מקרים אנו מגלים שבור הספיגה אינו עושה את העבודה כראוי עקב המגבלות שלו ואז נכנסת לתמונה משאבה טבולה שיש לדאוג להתקין אותה באותו איזור. ברגע שגובה המים יגיע לרמה מסוימת, המשאבה תתחיל לעבוד ותשאב את כל המים והלכלוך שהצטברו.
  • בריכת שחיה: אם יש לכם בריכת שחיה בבית, משאבה טבולה היא חיונית כדי לשאוב את מי הבריכה עד למפלס מסוים או אם אתם רוצים להוסיף מים נקיים שכן מערכות המים של הבריכות הן מערכות סגורות ולכן יש לדאוג באופן תדיר לניקיון המים.
  • מרתפים או מקומות נמוכים: אם נתקלתם כאמור במצב שבו המרתף שלכם הוצף עקב מי גשמים, תכנון לקוי או נזילה, משאבה טבולה תיכנס לפעולה ותדאג לנקז את המים והפסולת שהצטברו בצורה הטובה ביותר כדי למנוע נזק עתידי

  מה צריך לדעת לפני שקונים משאבה

  ישנם 2 סוגים עיקריים של משאבות טבולות:

  1. משאבות טבולות לביוב
  2. משאבות טבולות למים

  משאבות טבולות לביוב

  משאבה טבולה לביוב

  בכל הנוגע למשאבות ביוב, ישנם מספר פרמטרים מאוד מאוד חשובים שיש לבדוק:

  • אופן העבודה: משאבות ביתיות ולבטח תעשייתיות לא מפורסמות בזכות העבודה השקטה שלהם. אם מדובר במשאבה תעשייתית, היא לרוב לא תורגש שכן היא נמצאת בקו ביוב עירוני.
   כאשר מדובר במשאבה טבולה שמיועדת לשימוש ביתי ומותקנת במערכת הביוב אצלכם בבית, חשוב מאוד לדעת שאנו בוחרים משאבה טבולה בעלת אופי עבודה שקט.
  • גודל המשאבה ועמידה בעומס: כאמור ישנם מגוון סוגים של משאבות טבולות ולכל אחת ישנו שימוש ייחודי לה. לכן צריך להבין מהן בדיוק הצרכים של המשאבה, להעריך מבעוד מועט את עומס השימוש במשאבה ולאחר מכן יהיה ניתן להתאם משאבה עם הספק מירבי שיתאים לצרכים שלכם.חשוב מאוד לבחור משאבה עם עומס מירבי גבוה יותר מהשערוך שלכם כדי למנוע הצפות ונזקים מיותרים
  • עלויות: אנחנו נרצה לבחור משאבה טבולה שתפורה למידותינו. אנו לא נרצה לבחור משאבה גדולה מדי שתצרוך יותר מדי אנרגיה בעת השימוש ותגזול מאיתנו משאבים ועלויות לא מבוטלות, ומצד שני אנחנו לא נרצה לבחור משאבה שלא תספק לנו את עומס העבודה הנדרש ולא תהיה יעילה מספיק. חשוב מאוד לדעת מה השימוש של המשאבה ובהתאם לזה להתאים את הגודל הנכון.

  משאבות טבולות למים

  משאבה טבולה למים

  ישנם מגוון משאבות טבולות למים שכל אחת משמשת לצרכים שונים ונביא 2 דוגמאות עיקריות

  • משאבה לבריכות שחייה: מדובר על משאבה שמיועדת לבריכות שחייה קבועות (לא בריכות מתנפחות אלא בריכות יצוקות) והיא פריט חובה לכל בריכת שחייה באשר היא שכן היא דואגת לניקוז המים, ושומרת על מים נקיים ממזיקים וחיידקים.
   משאבה לבריכת שחיה ביתית לא אמורה להיות גדולה מדי ואמורה לספק יכולת שאיבה של כ-120 ליטר עד 170 ליטר מים לדקה. מאידך, משאבה טבולה לבריכת שחיה ציבורית אמורה להיות גדולה יותר ולספק עוצמת שאיבה שונה כדי לחסוך בעלויות ובזמן שאיבה.
  • משאבה לגינות: היעוד העיקרי של משאבה טבולה לגינה הוא בעיקר לניקוז ומחזור המים לצורך ההשקיה של הגינה. המשאבה הטבולה תחליף ברוב המקרים את הצורך בשימוש בצינור שעובר דרך כל הגינה וכמובן מועד לנזקים שונים ומשונים ועלויות גבוהות במיוחד

  לסיכום

  אז אחרי שהבנו מהי משאבה טבולה ומהם השימושים העיקריים שלהם, כאשר נבוא לבחור את המשאבה הנכונה לנו חשוב לזכור מספר דברים חשובים:

  • גודל המשאבה: והתאמה לאופן העבודה הנדרש (משאבה לבריכת שחיה ביתית לא תתאים למשאבה לבריכת שחיה עירונית)
  • יעילות המשאבה: לא לבחור משאבה גדולה מדי ולא לבחור משאבה קטנה מדי
  • רעש: במקומות ציבוריים, משאבה רועשת לא תפריע לנו יתר על המידה, אך לשימוש ביתי חשוב לבחור משאבה עם אופן עבודה שקט

  אנו יודעים שלבחור משאבה הוא לא עניין פשוט, ולכן אנו ברז משאבות מזמינים אתכם להרים אלינו טלפון, להתרשם משירות הלקוחות הטוב ביותר בארץ, ולהתייעץ ללא עלות בבחירת המשאבה המושלמת לצרכים שלכם

  הגב

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support